Serwis używa plików cookie. Więcej informacji     This website uses cookies. More information


 
Województwo Opolskie
Ośr. adm.: OPOLE    
Poniedziałek 23.04.2018
Warto zrozumieć
 
 WYBORY SAMORZĄDOWE 
Kadecja 2010-2014

Radni
Krystian Maria ADAMIK (ur. 1965)
wybrany 21.11.2010, głosów 1505, poparcie 3.01% okr. 3
KW TOWARZYSTWO SPOŁECZNO-KULTURALNE NIEMCÓW NA ŚLĄSKU OPOLSKIM
Dariusz Paweł BYCZKOWSKI (ur. 1966)
wybrany 21.11.2010, głosów 5495, poparcie 7.64% okr. 5
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Teresa Zuzanna CEGLECKA-ZIELONKA (ur. 1957)
wybrana 21.11.2010, głosów 4717, poparcie 8.58% okr. 2
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Edward Józef CYBULKA (ur. 1950)
wybrany 21.11.2010, głosów 2083, poparcie 3.89% okr. 4
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Herbert Wincenty CZAJA (ur. 1956)
wybrany 21.11.2010, głosów 3204, poparcie 5.83% okr. 2
KW TOWARZYSTWO SPOŁECZNO-KULTURALNE NIEMCÓW NA ŚLĄSKU OPOLSKIM
Jerzy CZERWIŃSKI (ur. 1960)
wybrany 21.11.2010, głosów 4059, poparcie 7.58% okr. 4
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Ryszard Hubert DONITZA ** (ur. 1950)
wybrany 21.11.2010, głosów 2662, poparcie 4.97% okr. 4
KW TOWARZYSTWO SPOŁECZNO-KULTURALNE NIEMCÓW NA ŚLĄSKU OPOLSKIM
Beniamin Wincenty GODYLA ** (ur. 1965)
wybrany 21.11.2010, głosów 2085, poparcie 3.79% okr. 2
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Renata Maria JAŻDŻ-ZALESKA (ur. 1957)
wybrana 21.11.2010, głosów 1828, poparcie 3.32% okr. 2
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Teresa Maria KAROL (ur. 1953)
wybrana 21.11.2010, głosów 3437, poparcie 4.78% okr. 5
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Hubert Jerzy KOŁODZIEJ (ur. 1955)
wybrany 21.11.2010, głosów 2017, poparcie 2.82% okr. 1
KW TOWARZYSTWO SPOŁECZNO-KULTURALNE NIEMCÓW NA ŚLĄSKU OPOLSKIM
Krzysztof Waldemar KONIK (ur. 1964)
wybrany 21.11.2010, głosów 2562, poparcie 3.56% okr. 5
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Tomasz Tadeusz KOSTUŚ (ur. 1974)
wybrany 21.11.2010, głosów 4318, poparcie 6.03% okr. 1
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Józef Franciszek KOTYŚ (ur. 1963)
wybrany 21.11.2010, głosów 8470, poparcie 16.93% okr. 3
KW TOWARZYSTWO SPOŁECZNO-KULTURALNE NIEMCÓW NA ŚLĄSKU OPOLSKIM
Elżbieta KUREK (ur. 1962)
wybrana 21.11.2010, głosów 6752, poparcie 9.43% okr. 1
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Ewa Krystyna MARZEC ** (ur. 1961)
wybrana 21.11.2010, głosów 1676, poparcie 3.13% okr. 4
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Andrzej Michał MAZUR (ur. 1952)
wybrany 21.11.2010, głosów 5481, poparcie 10.96% okr. 3
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Andrzej Józef NAMYSŁO (ur. 1945)
wybrany 21.11.2010, głosów 5004, poparcie 6.99% okr. 1
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Kryspin NOWAK (ur. 1950)
wybrany 21.11.2010, głosów 3090, poparcie 5.62% okr. 2
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Andrzej OLECH (ur. 1963)
wybrany 21.11.2010, głosów 3504, poparcie 6.37% okr. 2
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Patrycja Dominika POŚPIECH (ur. 1977)
wybrana 21.11.2010, głosów 1401, poparcie 1.95% okr. 5
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Norbert Józef RASCH (ur. 1971)
wybrany 21.11.2010, głosów 6581, poparcie 9.20% okr. 1
KW TOWARZYSTWO SPOŁECZNO-KULTURALNE NIEMCÓW NA ŚLĄSKU OPOLSKIM
Grzegorz Adam SAWICKI (ur. 1960)
wybrany 21.11.2010, głosów 3940, poparcie 5.51% okr. 1
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Józef SEBESTA (ur. 1945)
wybrany 21.11.2010, głosów 7348, poparcie 14.69% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Marek SZYMKOWICZ (ur. 1967)
wybrany 21.11.2010, głosów 5133, poparcie 7.14% okr. 5
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Józef Andrzej ŚLIWA (ur. 1954)
wybrany 21.11.2010, głosów 5387, poparcie 7.49% okr. 5
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Janusz Roman TRZEPIZUR (ur. 1959)
wybrany 21.11.2010, głosów 4059, poparcie 5.67% okr. 1
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Bogusław WIERDAK (ur. 1955)
wybrany 21.11.2010, głosów 8527, poparcie 11.86% okr. 5
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Dariusz ZAJDEL (ur. 1961)
wybrany 21.11.2010, głosów 1063, poparcie 2.12% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Zbigniew Józef ZIÓŁKO (ur. 1962)
wybrany 21.11.2010, głosów 4151, poparcie 7.75% okr. 4
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP



Sejmik Województwa
Opolskiego
Województwo samorządowe
1028585 - liczba mieszkańców

W WYBORACH 2010 r.:
30 - liczba mandatów,
337 - liczba kandydatów na radnych,
5 - liczba okręgów,
828615 - liczba osób uprawnionych do głosowania,
339567 - liczba osób głosujących,
41% - frekwencja wyborcza,
52 - średni wiek wybranych radnych (w 2011 r.).

* Jeżeli w danym okręgu (okręgach) liczba zarejestrowanych kandydatów była mniejsza lub równa liczbie mandatów - wybór odbywał się bez głosowania. Zasada ta nie dotyczy wyborów wójta, burmistrza i prezydenta miasta.

** Wakujący mandat został obsadzony w czasie trwania kadencji.

W okręgach wielomandatowych suma procentowego poparcia dla kandydatów tam wybranych może przekraczać 100.

Informacje o zmianach w trakcie kadencji na stronie Państwowej Komisji Wyborczej www.pkw.gov.pl oraz miejscowego BIP.

Dane wg informacji PKW i obliczenia własne REGIOsetu.

2001strona główna portalu...2016
© edytor serwis sp. z o.o.
Wszelkie prawa
zastrzeżone