Serwis używa plików cookie. Więcej informacji     This website uses cookies. More information


 
Województwo Śląskie
Ośr. adm.: KATOWICE    
Czwartek 26.04.2018
Warto zrozumieć
 
 WYBORY SAMORZĄDOWE 
Kadecja 2010-2014

Radni
Bożena Teresa BORYS-SZOPA (ur. 1954)
wybrana 21.11.2010, głosów 19807, poparcie 8.96% okr. 2
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Jan Józef BORZYMOWSKI (ur. 1958)
wybrany 21.11.2010, głosów 10880, poparcie 5.34% okr. 4
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Janusz Jan BUZEK (ur. 1977)
wybrany 21.11.2010, głosów 7412, poparcie 3.29% okr. 1
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Ludgarda Maria BUZEK (ur. 1935)
wybrana 21.11.2010, głosów 42161, poparcie 20.69% okr. 4
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Piotr Franciszek CZARNYNOGA (ur. 1954)
wybrany 21.11.2010, głosów 5590, poparcie 2.53% okr. 2
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Michał Adam CZARSKI (ur. 1949)
wybrany 21.11.2010, głosów 23909, poparcie 10.74% okr. 7
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Barbara Anna DZIUK (ur. 1968)
wybrana 21.11.2010, głosów 4706, poparcie 2.31% okr. 4
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Stanisław Marian DZWONNIK (ur. 1950)
wybrany 21.11.2010, głosów 12863, poparcie 7.06% okr. 6
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Marian GAJDA (ur. 1948)
wybrany 21.11.2010, głosów 11052, poparcie 4.96% okr. 7
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Aleksandra Joanna GAJEWSKA-PRZYDRYGA (ur. 1971)
wybrana 21.11.2010, głosów 7068, poparcie 4.14% okr. 5
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Jerzy Zdzisław GORZELIK (ur. 1971)
wybrany 21.11.2010, głosów 14345, poparcie 6.49% okr. 2
KW RUCH AUTONOMII ŚLĄSKA
Andrzej Jerzy GOŚCINIAK (ur. 1942)
wybrany 21.11.2010, głosów 16890, poparcie 9.90% okr. 5
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Witold Bolesław GRIM (ur. 1950)
wybrany 21.11.2010, głosów 8809, poparcie 3.96% okr. 7
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Urszula Janina GRZONKA (ur. 1951)
wybrana 21.11.2010, głosów 5428, poparcie 2.47% okr. 3
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Anna HETMAN (ur. 1962)
wybrana 21.11.2010, głosów 5652, poparcie 2.57% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Marian Franciszek JAROSZ (ur. 1946)
wybrany 21.11.2010, głosów 11467, poparcie 5.21% okr. 3
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Gustaw Wilhelm JOCHLIK (ur. 1942)
wybrany 21.11.2010, głosów 4653, poparcie 2.28% okr. 4
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Paweł Piotr KALETA (ur. 1980)
wybrany 21.11.2010, głosów 6693, poparcie 3.92% okr. 5
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Andrzej KAMIŃSKI (ur. 1958)
wybrany 21.11.2010, głosów 25301, poparcie 11.22% okr. 1
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Jan KAWULOK (ur. 1958)
wybrany 21.11.2010, głosów 8961, poparcie 3.97% okr. 1
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Mariusz Jan KLESZCZEWSKI (ur. 1965)
wybrany 21.11.2010, głosów 19674, poparcie 10.80% okr. 6
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Agnieszka Barbara KOSTEMPSKA (ur. 1978)
wybrana 21.11.2010, głosów 7655, poparcie 3.46% okr. 2
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Lucyna Maria KRĘCICHWOST (ur. 1966)
wybrana 21.11.2010, głosów 24861, poparcie 11.02% okr. 1
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Piotr Marian KURPIOS (ur. 1963)
wybrany 21.11.2010, głosów 11524, poparcie 6.32% okr. 6
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Ewa Urszula LEWANDOWSKA (ur. 1963)
wybrana 21.11.2010, głosów 29157, poparcie 13.25% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Adam LUBAS ** (ur. 1983)
wybrany 21.11.2010, głosów 6119, poparcie 2.75% okr. 7
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Agnieszka Barbara LUTY (ur. 1970)
wybrana 21.11.2010, głosów 3701, poparcie 1.82% okr. 4
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Wiesław MARAS (ur. 1950)
wybrany 21.11.2010, głosów 7612, poparcie 4.18% okr. 6
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Andrzej MARSZAŁEK (ur. 1955)
wybrany 21.11.2010, głosów 12872, poparcie 5.71% okr. 1
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Adam Marek MATUSIEWICZ (ur. 1973)
wybrany 21.11.2010, głosów 22413, poparcie 10.14% okr. 2
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Henryk Krzysztof MERCIK (ur. 1969)
wybrany 21.11.2010, głosów 10055, poparcie 5.89% okr. 5
KW RUCH AUTONOMII ŚLĄSKA
Henryk Jan MOSKWA (ur. 1950)
wybrany 21.11.2010, głosów 5123, poparcie 3.00% okr. 5
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Małgorzata Agata OCHĘDUSZKO-LUDWIK (ur. 1959)
wybrana 21.11.2010, głosów 6734, poparcie 3.02% okr. 7
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Marian Albin ORMANIEC (ur. 1962)
wybrany 21.11.2010, głosów 10382, poparcie 4.60% okr. 1
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Maria Barbara POTĘPA (ur. 1948)
wybrana 21.11.2010, głosów 6982, poparcie 3.14% okr. 7
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Władysław SERAFIN (ur. 1950)
wybrany 21.11.2010, głosów 8441, poparcie 4.63% okr. 6
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Andrzej SŁAWIK ** (ur. 1952)
wybrany 21.11.2010, głosów 4232, poparcie 2.08% okr. 4
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Czesław Stanisław SOBIERAJSKI (ur. 1952)
wybrany 21.11.2010, głosów 18578, poparcie 8.44% okr. 3
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Martyna Beata STARC-JAŻDŻYK ** (ur. 1965)
wybrana 21.11.2010, głosów 5941, poparcie 2.69% okr. 2
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Katarzyna Urszula SZYMAŃSKA-ZAPART ** (ur. 1981)
wybrana 21.11.2010, głosów 3107, poparcie 1.41% okr. 2
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Bogdan Roman ŚWIĘCZKOWSKI (ur. 1970)
wybrany 21.11.2010, głosów 15955, poparcie 7.17% okr. 7
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Małgorzata Katarzyna TKACZ-JANIK (ur. 1965)
wybrana 21.11.2010, głosów 9100, poparcie 4.47% okr. 4
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Artur Ryszard WARZOCHA (ur. 1969)
wybrany 21.11.2010, głosów 18475, poparcie 10.14% okr. 6
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Karol WĘGLARZY (ur. 1941)
wybrany 21.11.2010, głosów 12778, poparcie 5.67% okr. 1
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Janusz Stanisław WITA (ur. 1968)
wybrany 21.11.2010, głosów 8978, poparcie 4.08% okr. 3
KW RUCH AUTONOMII ŚLĄSKA
Grzegorz Wojciech WOLNIK (ur. 1964)
wybrany 21.11.2010, głosów 5440, poparcie 2.47% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Michał Marek WÓJCIK (ur. 1971)
wybrany 21.11.2010, głosów 12665, poparcie 7.42% okr. 5
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Piotr Robert ZIENC (ur. 1966)
wybrany 21.11.2010, głosów 6334, poparcie 2.88% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP



Sejmik Województwa
Śląskiego
Województwo samorządowe
4635882 - liczba mieszkańców

W WYBORACH 2010 r.:
48 - liczba mandatów,
1047 - liczba kandydatów na radnych,
7 - liczba okręgów,
3737672 - liczba osób uprawnionych do głosowania,
1603971 - liczba osób głosujących,
43% - frekwencja wyborcza,
51 - średni wiek wybranych radnych (w 2011 r.).

* Jeżeli w danym okręgu (okręgach) liczba zarejestrowanych kandydatów była mniejsza lub równa liczbie mandatów - wybór odbywał się bez głosowania. Zasada ta nie dotyczy wyborów wójta, burmistrza i prezydenta miasta.

** Wakujący mandat został obsadzony w czasie trwania kadencji.

W okręgach wielomandatowych suma procentowego poparcia dla kandydatów tam wybranych może przekraczać 100.

Informacje o zmianach w trakcie kadencji na stronie Państwowej Komisji Wyborczej www.pkw.gov.pl oraz miejscowego BIP.

Dane wg informacji PKW i obliczenia własne REGIOsetu.

2001strona główna portalu...2016
© edytor serwis sp. z o.o.
Wszelkie prawa
zastrzeżone