Serwis używa plików cookie. Więcej informacji     This website uses cookies. More information
Łamiący konstytucję

 
Województwo Wielkopolskie
Ośr. adm.: POZNAŃ    
Poniedziałek 17.12.2018
Warto zrozumieć
 
 WYBORY SAMORZĄDOWE 
Kadecja 2010-2014

Radni
Zbigniew Czesław AJCHLER (ur. 1955)
wybrany 21.11.2010, głosów 14154, poparcie 7.37% okr. 2
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Jarosław Marek BERENDT ** (ur. 1965)
wybrany 21.11.2010, głosów 4572, poparcie 2.38% okr. 2
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Tomasz BUGAJSKI (ur. 1941)
wybrany 21.11.2010, głosów 21473, poparcie 11.18% okr. 2
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Czesław CIEŚLAK (ur. 1946)
wybrany 21.11.2010, głosów 15182, poparcie 10.20% okr. 4
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Mariola CZARNOTA ** (ur. 1961)
wybrana 21.11.2010, głosów 4920, poparcie 2.73% okr. 6
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Zbigniew CZERWIŃSKI (ur. 1961)
wybrany 21.11.2010, głosów 14541, poparcie 7.09% okr. 3
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Maciej DĄBROWSKI (ur. 1961)
wybrany 21.11.2010, głosów 8955, poparcie 6.02% okr. 4
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Karolina Anna DUDA (ur. 1989)
wybrana 21.11.2010, głosów 6178, poparcie 3.43% okr. 6
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Lech Henryk DYMARSKI (ur. 1949)
wybrany 21.11.2010, głosów 13085, poparcie 8.29% okr. 1
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Bartosz Wacław DZIEWAŁTOWSKI-GINTOWT ** (ur. 1976)
wybrany 21.11.2010, głosów 3686, poparcie 2.05% okr. 6
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Maria Hanna GRABKOWSKA (ur. 1953)
wybrana 21.11.2010, głosów 7476, poparcie 3.65% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Krzysztof Andrzej GRABOWSKI (ur. 1973)
wybrany 21.11.2010, głosów 6308, poparcie 3.26% okr. 5
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Jan GRZESIEK (ur. 1958)
wybrany 21.11.2010, głosów 13602, poparcie 7.03% okr. 5
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Zbigniew Andrzej HAUPT (ur. 1947)
wybrany 21.11.2010, głosów 8490, poparcie 4.71% okr. 6
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Wojciech JANKOWIAK (ur. 1956)
wybrany 21.11.2010, głosów 8487, poparcie 4.14% okr. 3
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Jerzy KADO (ur. 1941)
wybrany 21.11.2010, głosów 9531, poparcie 4.96% okr. 2
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Kazimierz Walerian KOŚCIELNY (ur. 1948)
wybrany 21.11.2010, głosów 17382, poparcie 8.99% okr. 5
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Karol KUJAWA (ur. 1963)
wybrany 21.11.2010, głosów 3478, poparcie 2.34% okr. 4
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Franciszek MARSZAŁEK (ur. 1964)
wybrany 21.11.2010, głosów 12459, poparcie 6.92% okr. 6
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Stefan Wojciech MIKOŁAJCZAK (ur. 1951)
wybrany 21.11.2010, głosów 13241, poparcie 6.90% okr. 2
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Jan MOSIŃSKI (ur. 1957)
wybrany 21.11.2010, głosów 15028, poparcie 7.77% okr. 5
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Andrzej Piotr MROZIŃSKI (ur. 1954)
wybrany 21.11.2010, głosów 3667, poparcie 1.90% okr. 5
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Marek Leon NIEDBAŁA (ur. 1965)
wybrany 21.11.2010, głosów 12952, poparcie 6.32% okr. 3
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Barbara Wiesława NOWAK (ur. 1948)
wybrana 21.11.2010, głosów 6940, poparcie 3.59% okr. 5
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Kazimierz Czesław PAŁASZ (ur. 1952)
wybrany 21.11.2010, głosów 24660, poparcie 16.57% okr. 4
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Marcin Bartosz PORZUCEK (ur. 1984)
wybrany 21.11.2010, głosów 8291, poparcie 4.32% okr. 2
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Tatiana Marta SOKOŁOWSKA (ur. 1966)
wybrana 21.11.2010, głosów 12219, poparcie 7.74% okr. 1
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Marek Jan SOWA (ur. 1952)
wybrany 21.11.2010, głosów 8090, poparcie 4.49% okr. 6
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Błażej Henryk SPYCHALSKI (ur. 1985)
wybrany 21.11.2010, głosów 9885, poparcie 6.64% okr. 4
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Małgorzata Irena STRYJSKA (ur. 1953)
wybrana 21.11.2010, głosów 22493, poparcie 14.25% okr. 1
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Henryk Marian SZOPIŃSKI (ur. 1962)
wybrany 21.11.2010, głosów 7369, poparcie 3.84% okr. 2
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Bogdan Kazimierz TREPIŃSKI (ur. 1943)
wybrany 21.11.2010, głosów 6576, poparcie 3.21% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Hieronim Michał URBANEK ** (ur. 1959)
wybrany 21.11.2010, głosów 4699, poparcie 2.29% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Maciej Medard WIŚNIEWSKI (ur. 1976)
wybrany 21.11.2010, głosów 10919, poparcie 6.06% okr. 6
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Waldemar Włodzimierz WITKOWSKI (ur. 1953)
wybrany 21.11.2010, głosów 12229, poparcie 7.75% okr. 1
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Maciej Maria WITUSKI (ur. 1962)
wybrany 21.11.2010, głosów 5553, poparcie 3.52% okr. 1
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Leszek Jan WOJTASIAK (ur. 1961)
wybrany 21.11.2010, głosów 26258, poparcie 16.64% okr. 1
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Marek WOŹNIAK (ur. 1960)
wybrany 21.11.2010, głosów 28592, poparcie 13.94% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Rafał Maciej ŻELANOWSKI (ur. 1967)
wybrany 21.11.2010, głosów 19153, poparcie 9.90% okr. 5
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP



Sejmik Województwa
Wielkopolskiego
Województwo samorządowe
3419426 - liczba mieszkańców

W WYBORACH 2010 r.:
39 - liczba mandatów,
540 - liczba kandydatów na radnych,
6 - liczba okręgów,
2702930 - liczba osób uprawnionych do głosowania,
1271549 - liczba osób głosujących,
47% - frekwencja wyborcza,
52 - średni wiek wybranych radnych (w 2011 r.).

* Jeżeli w danym okręgu (okręgach) liczba zarejestrowanych kandydatów była mniejsza lub równa liczbie mandatów - wybór odbywał się bez głosowania. Zasada ta nie dotyczy wyborów wójta, burmistrza i prezydenta miasta.

** Wakujący mandat został obsadzony w czasie trwania kadencji.

W okręgach wielomandatowych suma procentowego poparcia dla kandydatów tam wybranych może przekraczać 100.

Informacje o zmianach w trakcie kadencji na stronie Państwowej Komisji Wyborczej www.pkw.gov.pl oraz miejscowego BIP.

Dane wg informacji PKW i obliczenia własne REGIOsetu.

2001strona główna portalu...2018
© edytor serwis sp. z o.o.
Wszelkie prawa
zastrzeżone