Ten serwis używa plików cookie. Więcej informacji  #  This website uses cookies. More information
Łamiący konstytucję
 
••• 2018 - Niech po dobrej zmianie nastąpi zmiana lepsza: POLSCE - przyjaznej otwartości, POLAKOM - odrodzenia braterstwa, POLKOM - wyzwolonej równości - na ten Nowy Rok! ••• 20 grudnia Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że podjął decyzję o podpisaniu uchwalonych w grudniu przez Sejm i Senat ustaw: o Sądzie Najwyższym oraz o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa ••• 20 grudnia Komisja Europejska skierowała do Rady Unii Europejskiej sprawę oceny stanu praworządności w Polsce, korzystając z art. 7 pkt 1 Traktatu o Unii Europejskiej ••• Obok Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego oraz Komisji Weneckiej Rady Europy - stan praworządności w Polsce jest również przedmiotem zainteresowania Organizacji Narodów Zjednoczonych ••• Za drzwiami zamkniętymi dla wiedzy obywateli - Prezydent RP z prezesem partii PiS ugadują treść szczególnie ważnych ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa ••• Po roku 2020 zmniejszy się pula na dopłaty dla gospodarstw wiejskich. Kto obroni interesy polskich rolników w Brukseli? Czy mająca jak najgorsze unijne notowania ekipa PiS? ••• Prezydent Duda proponuje: zapytajmy Naród w jakim ustroju państwa i pod prawem jakiej konstytucji chciałby żyć, mieszkać, uczyć się i pracować w Ojczyźnie? Pomysł iście szatański, mający instrumentalnie wykorzystać niekompetencję społeczeństwa w dziedzinie prawa konstytucyjnego ••• Od 13 lat Polska jest w Unii Europejskiej. Niestety władza systemowo oddala nas od wspólnoty bezpieczeństwa i rozwoju ••• Polacy w zdecydowanej większości akceptują i doceniają przynależność Polski do Unii Europejskiej ••• Polityka zagraniczna "dobrej zmiany" sięga międzymorza - od Bałtyku do Balatonu ••• Psucie państwa i demokracji w Polsce niepokoi wielu Polaków oraz Parlament Europejski i Komisję Europejską ••• Oczekujemy od rządzących zaniechania: # demontażu państwa prawa, # ograniczania demokracji i wolności obywatelskich, # nienawiści do współobywateli o innych poglądach i ich poniżania ••• Trybunał Konstytucyjny w składzie obarczonym istotnymi wadami prawnymi traci na znaczeniu ••• Mała ustawa dekomunizacyjna zmiata złe nazwy ulic i placów ••• WIĘCEJ w zakładce Aktualności
Środa 24.01.2018
Warto zrozumieć
 
 Lista tematów 
PARLAMENTARZYŚCI wybrani na lata 2011-2015

Lista senatorów w Senacie VIII kadencji    Dane zbiorcze, geografia głosów

POSŁOWIE w Sejmie VII kadencji

KW - komitet wyborczy, PO - Platforma Obywatelska RP, PiS - Prawo i Sprawiedliwość, RP - Ruch Palikota, PSL - Polskie Stronnictwo Ludowe,
SLD - Sojusz Lewicy Demokratycznej

   Adam Krzysztof ABRAMOWICZ (ur. 1961), przedsiębiorca, okręg 7 Chełm, głosy w okr. 12708, KW PiS,
   Małgorzata ADAMCZAK (ur. 1971), nauczycielka, okręg 36 Kalisz, głosy w okr. 18119, KW PO,
   Andrzej Mieczysław ADAMCZYK (ur. 1959), parlamentarzysta, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 14297, KW PiS,
   Romuald Kazimierz AJCHLER (ur. 1949), rolnik, okręg 38 Piła, głosy w okr. 9362, KW SLD,
   Leszek Grzegorz ALEKSANDRZAK (ur. 1958), historyk, okręg 36 Kalisz, głosy w okr. 9941, KW SLD,
   Waldemar Franciszek ANDZEL (ur. 1971), parlamentarzysta, okręg 32 Sosnowiec, głosy w okr. 10328, KW PiS,
   Dorota Irvina ARCISZEWSKA-MIELEWCZYK (ur. 1968), ekonomistka, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 18088, KW PiS,
   Jan Krzysztof ARDANOWSKI (ur. 1961), mgr inżynier rolnik, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 14841, KW PiS,
   Iwona Ewa ARENT (ur. 1968), politolog, okręg 35 Olsztyn, głosy w okr. 11955, KW PiS,
   Tadeusz Andrzej ARKIT (ur. 1955), inżynier górnik, okręg 12 Kraków 2, głosy w okr. 12458, KW PO,
   Bartosz Adam ARŁUKOWICZ (ur. 1971), lekarz, okręg 41 Szczecin, głosy w okr. 101746, KW PO,
   Paweł Antoni ARNDT (ur. 1954), poseł, okręg 37 Konin, głosy w okr. 12627, KW PO,
   Marek AST (ur. 1958), radca prawny, okręg 8 Zielona Góra, głosy w okr. 12598, KW PiS,
   Urszula Danuta AUGUSTYN (ur. 1964), dziennikarka, okręg 15 Tarnów, głosy w okr. 9724, KW PO,
   Tadeusz AZIEWICZ (ur. 1960), ekonomista, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 14013, KW PO,
   Zbigniew BABALSKI (ur. 1953), inżynier rolnik, okręg 34 Elbląg, głosy w okr. 7217, KW PiS,
   Piotr Mieczysław BABINETZ (ur. 1969), historyk, okręg 22 Krosno, głosy w okr. 7239, KW PiS,
   Marek Paweł BALT (ur. 1973), inżynier ekonomista, okręg 28 Częstochowa, głosy w okr. 5378, KW SLD,
   Maciej BANASZAK (ur. 1975), technik budownictwa, okręg 39 Poznań, głosy w okr. 18837, KW RP,
   Anna Danuta BAŃKOWSKA (ur. 1946), posłanka, okręg 4 Bydgoszcz, głosy w okr. 16203, KW SLD,
   Barbara Halina BARTUŚ (ur. 1967), parlamentarzystka, okręg 14 Nowy Sącz, głosy w okr. 14652, KW PiS,
   Piotr Paweł BAUĆ (ur. 1960), nauczyciel akademicki, okręg 25 Gdańsk, głosy w okr. 13398, KW RP,
   Dariusz BĄK (ur. 1958), leśnik, okręg 17 Radom, głosy w okr. 10217, KW PiS,
   Włodzimierz BERNACKI (ur. 1960), nauczyciel akademicki, okręg 15 Tarnów, głosy w okr. 18699, KW PiS,
   Andrzej Krzysztof BĘTKOWSKI (ur. 1951), menadżer, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 4591, KW PiS,
   Robert BIEDROŃ (ur. 1976), politolog, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 16919, KW RP,
   Marek BIERNACKI (ur. 1959), prawnik, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 66019, KW PO,
   Andrzej Zbigniew BIERNAT (ur. 1960), nauczyciel, okręg 11 Sieradz, głosy w okr. 25721, KW PO,
   Leszek Robert BLANIK (ur. 1977), nauczyciel akademicki, okręg 25 Gdańsk, głosy w okr. 15031, KW PO,
   Mariusz BŁASZCZAK (ur. 1969), urzędnik państwowy, okręg 20 Warszawa 2, głosy w okr. 44319, KW PiS,
   Joanna Grażyna BOBOWSKA (ur. 1967), dziennikarka, okręg 12 Kraków 2, głosy w okr. 7976, KW PO,
   Bartłomiej Jarosław BODIO (ur. 1972), ekonomista, okręg 18 Siedlce, głosy w okr. 8740, KW RP,
   Jacek BOGUCKI (ur. 1959), inżynier mechanik, klub "Solidarna Polska", okręg 24 Białystok, głosy w okr. 10927, KW PiS,
   Edmund BORAWSKI (ur. 1946), technolog żywności, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 11759, KW PSL,
   Jerzy BORKOWSKI (ur. 1957), przedsiębiorca, okręg 32 Sosnowiec, głosy w okr. 20292, KW RP,
   Krzysztof Wawrzyniec BORKOWSKI (ur. 1964), przedsiębiorca, okręg 18 Siedlce, głosy w okr. 6868, KW PSL,
   Jerzy Stanisław BOROWCZAK (ur. 1957), parlamentarzysta, okręg 25 Gdańsk, głosy w okr. 10504, KW PO,
   Łukasz BOROWIAK (ur. 1975), ekonomista, okręg 36 Kalisz, głosy w okr. 11545, KW PO,
   Artur Franciszek BRAMORA (ur. 1972), optyk, okręg 28 Częstochowa, głosy w okr. 10610, KW RP,
   Krzysztof BREJZA (ur. 1983), poseł, okręg 4 Bydgoszcz, głosy w okr. 12600, KW PO,
   Joachim Stanisław BRUDZIŃSKI (ur. 1968), politolog, okręg 41 Szczecin, głosy w okr. 38700, KW PiS,
   Jacek Piotr BRZEZINKA (ur. 1966), menadżer, okręg 29 Gliwice, głosy w okr. 10775, KW PO,
   Beata Maria BUBLEWICZ (ur. 1975), socjolog, okręg 35 Olsztyn, głosy w okr. 23262, KW PO,
   Barbara Ewa BUBULA (ur. 1963), filolog, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 7502, KW PiS,
   Borys Piotr BUDKA (ur. 1978), radca prawny, okręg 29 Gliwice, głosy w okr. 10260, KW PO,
   Jerzy Feliks BUDNIK (ur. 1951), administratywista, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 8546, KW PO,
   Bożenna BUKIEWICZ (ur. 1952), inżynier mechanik, okręg 8 Zielona Góra, głosy w okr. 38017, KW PO,
   Andrzej BUŁA (ur. 1965), parlamentarzysta, okręg 21 Opole, głosy w okr. 9167, KW PO,
   Jan BURY (ur. 1963), prawnik, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 15649, KW PSL,
   Renata Celina BUTRYN (ur. 1959), nauczycielka, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 8941, KW PO,
   Jan CEDZYŃSKI (ur. 1961), inżynier budownictwa, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 14796, KW RP,
   Jarosław CHARŁAMPOWICZ (ur. 1969), politolog, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 8399, KW PO,
   Zbigniew Michał CHMIELOWIEC (ur. 1954), inżynier środowiska, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 16038, KW PiS,
   Piotr Sylwester CHMIELOWSKI (ur. 1965), inżynier mechanik, okręg 30 Rybnik, głosy w okr. 9925, KW RP,
   Małgorzata Maria CHOMYCZ (ur. 1978), filolog klasyczny, okręg 22 Krosno, głosy w okr. 16829, KW PO,
   Janusz Władysław CICHOŃ (ur. 1957), nauczyciel akademicki, okręg 35 Olsztyn, głosy w okr. 13902, KW PO,
   Piotr CIEŚLIŃSKI (ur. 1978), ekonomista, okręg 34 Elbląg, głosy w okr. 15547, KW PO,
   Marian Adam CYCOŃ (ur. 1940), urzędnik samorządowy, okręg 14 Nowy Sącz, głosy w okr. 10678, KW PO,
   Barbara CZAPLICKA (ur. 1948), lekarka, okręg 20 Warszawa 2, głosy w okr. 8340, KW PO,
   Witold Wojciech CZARNECKI (ur. 1953), wykładowca akademicki, okręg 37 Konin, głosy w okr. 10201, KW PiS,
   Arkadiusz CZARTORYSKI (ur. 1966), nauczyciel, okręg 18 Siedlce, głosy w okr. 17516, KW PiS,
   Czesław Jan CZECHYRA (ur. 1954), lekarz, okręg 17 Radom, głosy w okr. 4347, KW PO,
   Jacek Andrzej CZERNIAK (ur. 1964), politolog, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 5965, KW SLD,
   Zofia CZERNOW (ur. 1950), ekonomistka, okręg 1 Legnica, głosy w okr. 7740, KW PO,
   Andrzej Stanisław CZERWIŃSKI (ur. 1954), inżynier elektryk, okręg 14 Nowy Sącz, głosy w okr. 16723, KW PO,
   Edward Stanisław CZESAK (ur. 1951), parlamentarzysta, okręg 15 Tarnów, głosy w okr. 18787, KW PiS,
   Eugeniusz CZYKWIN (ur. 1949), dziennikarz, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 14286, KW SLD,
   Alicja DĄBROWSKA (ur. 1956), lekarka, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 4622, KW PO,
   Andrzej Wojciech DĄBROWSKI (ur. 1972), urzędnik, klub "Solidarna Polska", okręg 2 Wałbrzych, głosy w okr. 4188, KW PiS; mandat obsadzony po wygaszeniu przez Marszałka Sejmu mandatu Bogdana Romana Święczkowskiego (decyzje tę potwierdził Sąd Najwyższy) z powodu odmowy przez posła-elekta rezygnacji z bycia prokuratorem, a obowiązujące prawo nie dopuszcza aby posłem był prokurator,
   Andrzej Mikołaj DERA (ur. 1961), prawnik, klub "Solidarna Polska", okręg 36 Kalisz, głosy w okr. 17606, KW PiS,
   Artur DĘBSKI (ur. 1969), przedsiębiorca, okręg 20 Warszawa 2, głosy w okr. 15269, KW RP,
   Leszek DOBRZYŃSKI (ur. 1967), politolog, okręg 41 Szczecin, głosy w okr. 6107, KW PiS,
   Zbigniew DOLATA (ur. 1965), parlamentarzysta, okręg 37 Konin, głosy w okr. 11939, KW PiS,
   Marek Robert DOMARACKI (ur. 1964), przedsiębiorca, okręg 10 Piotrków Tryb., głosy w okr. 9986, KW RP,
   Ludwik Stanisław DORN (ur. 1954), socjolog, okręg 20 Warszawa 2, głosy w okr. 18683, KW PiS,
   Ewa DROZD (ur. 1963), nauczycielka, okręg 1 Legnica, głosy w okr. 14205, KW PO,
   Andrzej Sebastian DUDA (ur. 1972), nauczyciel akademicki, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 79981, KW PiS,
   Artur Jerzy DUNIN (ur. 1969), geodeta, okręg 11 Sieradz, głosy w okr. 9595, KW PO,
   Zenon DURKA (ur. 1958), prawnik, okręg 20 Warszawa 2, głosy w okr. 7988, KW PO,
   Dariusz Cezar DZIADZIO (ur. 1975), fizjoterapeuta, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 11091, KW RP,
   Jan Michał DZIEDZICZAK (ur. 1981), politolog, okręg 36 Kalisz, głosy w okr. 15954, KW PiS,
   Janusz Andrzej DZIĘCIOŁ (ur. 1953), poseł, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 13907, KW PO,
   Waldy DZIKOWSKI (ur. 1959), poseł, okręg 39 Poznań, głosy w okr. 54647, KW PO,
   Tadeusz Antoni DZIUBA (ur. 1948), inżynier technolog drewna, okręg 39 Poznań, głosy w okr. 28508, KW PiS,
   Wincenty Aleksander ELSNER (ur. 1955), informatyk, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 15969, KW RP,
   Joanna FABISIAK (ur. 1950), nauczycielka akademicka, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 6739, KW PO,
   Jacek Eugeniusz FALFUS (ur. 1951), poseł, okręg 27 Bielsko-Biała, głosy w okr. 11391, KW PiS,
   Jerzy Feliks FEDOROWICZ (ur. 1947), aktor, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 28383, KW PO,
   Arkady Elpidio FIEDLER (ur. 1945), poseł, okręg 39 Poznań, głosy w okr. 17467, KW PO,
   Anna Elżbieta FOTYGA (ur. 1957), ekonomistka, okręg 25 Gdańsk, głosy w okr. 24662, KW PiS,
   Krzysztof Jan GADOWSKI (ur. 1962), inżynier transportu, okręg 30 Rybnik, głosy w okr. 15326, KW PO,
   Ryszard Jerzy GALLA (ur. 1956), inżynier mechanik, okręg 21 Opole, głosy w okr. 11794, KW Mniejszość Niemiecka
   Andrzej Józef GAŁAŻEWSKI (ur. 1944), inżynier mechanik, okręg 29 Gliwice, głosy w okr. 11746, KW PO,
   Elżbieta Teresa GAPIŃSKA (ur. 1960), pedagog, okręg 16 Płock, głosy w okr. 10794, KW PO,
   Tomasz Robert GARBOWSKI (ur. 1979), historyk, okręg 21 Opole, głosy w okr. 6828, KW SLD,
   Stanisław GAWŁOWSKI (ur. 1968), ekonomista, okręg 40 Koszalin, głosy w okr. 27047, KW PO,
   Lidia Stanisława GĄDEK (ur. 1967), lekarka, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 7191, KW PO,
   Magdalena Ewa GĄSIOR-MAREK (ur. 1983), ekonomistka, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 14676, KW PO,
   Elżbieta Kazimiera GELERT (ur. 1955), menadżer, okręg 34 Elbląg, głosy w okr. 15901, KW PO,
   Łukasz GIBAŁA (ur. 1977), poseł, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 18583, KW PO,
   Artur Daniel GIERADA (ur. 1979), politolog, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 11679, KW PO,
   Zbigniew GIRZYŃSKI (ur. 1973), wykładowca akademicki, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 24907, KW PiS,
   Szymon Stanisław GIŻYŃSKI (ur. 1956), poseł, okręg 28 Częstochowa, głosy w okr. 9146, KW PiS,
   Czesław Tadeusz GLUZA (ur. 1956), socjolog, okręg 27 Bielsko-Biała, głosy w okr. 13334, KW PO,
   Tomasz Marian GŁOGOWSKI (ur. 1974), nauczyciel akademicki, okręg 29 Gliwice, głosy w okr. 15649, KW PO,
   John Abraham GODSON (ur. 1970), nauczyciel akademicki, okręg 9 Łódź, głosy w okr. 29832, KW PO,
   Mieczysław Józef GOLBA (ur. 1966), przedsiębiorca, klub "Solidarna Polska", okręg 22 Krosno, głosy w okr. 12332, KW PiS,
   Kazimierz Edward GOŁOJUCH (ur. 1964), inżynier mechanik, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 12311, KW PiS,
   Marek Tomasz GOS (ur. 1969), samorządowiec, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 4131, KW PSL; mandat obsadzony dzięki rezygnacji z jego przyjęcia przez posła-elekta Adama Sebastiana Jarubasa, który uzyskał w okręgu 28750 głosów,
   Małgorzata Maria GOSIEWSKA (ur. 1966), urzędniczka, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 8129, KW PiS,
   Jarosław Adam GOWIN (ur. 1961), nauczyciel akademicki, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 62570, KW PO,
   Jarosław Jacek GÓRCZYŃSKI (ur. 1972), urzędnik samorządowy, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 4814, KW PSL,
   Artur Robert GÓRCZYŃSKI (ur. 1971), pracownik socjalny, okręg 27 Bielsko-Biała, głosy w okr. 9980, KW RP,
   Artur Cezary GÓRSKI (ur. 1970), nauczyciel akademicki, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 4762, KW PiS,
   Tomasz Paweł GÓRSKI (ur. 1973), przedsiębiorca, okręg 39 Poznań, głosy w okr. 9197, KW PiS,
   Cezary Stanisław GRABARCZYK (ur. 1960), adwokat, wicemarszałek Sejmu, okręg 9 Łódź, głosy w okr. 24582, KW PO,
   Aleksander GRAD (ur. 1962), inżynier geodeta, okręg 15 Tarnów, głosy w okr. 23671, KW PO,
   Mariusz GRAD (ur. 1973), ekonomista, okręg 7 Chełm, głosy w okr. 9962, KW PO,
   Paweł Bolesław GRAŚ (ur. 1964), politolog, okręg 12 Kraków 2, głosy w okr. 36992, KW PO,
   Anna GRODZKA (ur. 1954), przedsiębiorca, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 19451, KW RP,
   Rafał Szymon GRUPIŃSKI (ur. 1952), poseł, okręg 39 Poznań, głosy w okr. 40510, KW PO,
   Eugeniusz Tomasz GRZESZCZAK (ur. 1954), mgr inżynier rolnik, wicemarszałek Sejmu, okręg 37 Konin, głosy w okr. 9648, KW PSL,
   Andrzej Józef GUT-MOSTOWY (ur. 1960), ekonomista, okręg 14 Nowy Sącz, głosy w okr. 15345, KW PO,
   Iwona Kamila GUZOWSKA (ur. 1974), parlamentarzystka, okręg 25 Gdańsk, głosy w okr. 22616, KW PO,
   Andrzej Witold HALICKI (ur. 1961), ekonomista, okręg 20 Warszawa 2, głosy w okr. 40002, KW PO,
   Katarzyna HALL (ur. 1957), nauczycielka, okręg 25 Gdańsk, głosy w okr. 9898, KW PO,
   Agnieszka Małgorzata HANAJCZYK (ur. 1963), prawniczka, okręg 11 Sieradz, głosy w okr. 16484, KW PO,
   Czesław HOC (ur. 1954), lekarz, okręg 40 Koszalin, głosy w okr. 19942, KW PiS,
   Adam Andrzej HOFMAN (ur. 1980), politolog, okręg 37 Konin, głosy w okr. 24047, KW PiS,
   Marek Tomasz HOK (ur. 1953), lekarz, okręg 40 Koszalin, głosy w okr. 16364, KW PO,
   Teresa Jadwiga HOPPE (ur. 1947), inżynier ogrodnik, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 7552, KW PO,
   Józefa HRYNKIEWICZ (ur. 1945), nauczycielka akademicka, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 17039, KW PiS,
   Stanisław Tadeusz HUSKOWSKI (ur. 1953), fizyk, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 7164, KW PO,
   Tadeusz IWIŃSKI (ur. 1944), nauczyciel akademicki, okręg 35 Olsztyn, głosy w okr. 11025, KW SLD,
   Michał JACH (ur. 1951), ekonomista, okręg 41 Szczecin, głosy w okr. 4383, KW PiS,
   Dawid Bohdan JACKIEWICZ (ur. 1973), politolog, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 26648, KW PiS,
   Jarosław Tomasz JAGIEŁŁO (ur. 1971), parlamentarzysta, okręg 9 Łódź, głosy w okr. 6596, KW PiS; mandat obsadzony po wygaszeniu przez Marszałka Sejmu mandatu Dariusza Barskiego (decyzje tę potwierdził Sąd Najwyższy) z powodu odmowy przez posła-elekta rezygnacji z bycia prokuratorem, a obowiązujące prawo nie dopuszcza aby posłem był prokurator,
   Patryk Tomasz JAKI (ur. 1985), x politolog, klub "Solidarna Polska", okręg 21 Opole, głosy w okr. 8911, KW PiS,
   Wiesław Stanisław JANCZYK (ur. 1964), parlamentarzysta, okręg 14 Nowy Sącz, głosy w okr. 13993, KW PiS,
   Maria Małgorzata JANYSKA (ur. 1962), ekonomistka, okręg 38 Piła, głosy w okr. 12132, KW PO,
   Tadeusz JARMUZIEWICZ (ur. 1957), parlamentarzysta, okręg 21 Opole, głosy w okr. 14022, KW PO,
   Michał JAROS (ur. 1981), ekonomista, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 9635, KW PO,
   Wojciech Stefan JASIŃSKI (ur. 1948), prawnik, okręg 16 Płock, głosy w okr. 26125, KW PiS,
   Leszek Andrzej JASTRZĘBSKI (ur. 1976), dziennikarz, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 3075, KW PO,
   Andrzej JAWORSKI (ur. 1970), menadżer, okręg 25 Gdańsk, głosy w okr. 22770, KW PiS,
   Mariusz Orion JĘDRYSEK (ur. 1979), nauczyciel akademicki, klub "Solidarna Polska", okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 22381, KW PiS,
   Dariusz JOŃSKI (ur. 1979), ekonomista, okręg 9 Łódź, głosy w okr. 15164, KW SLD,
   Krzysztof JURGIEL (ur. 1953), inżynier geodeta, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 35763, KW PiS,
   Michał KABACIŃSKI (ur. 1988), student, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 6984, KW RP,
   Tomasz Krzysztof KACZMAREK (ur. 1976), emeryt, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 4332, KW PiS,
   Roman Bronisław KACZOR (ur. 1956), parlamentarzysta, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 5302, KW PO,
   Jarosław Aleksander KACZYŃSKI (ur. 1949), poseł, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 202297, KW PiS,
   Stanisław KALEMBA (ur. 1947), inżynier rolnik, okręg 38 Piła, głosy w okr. 10597, KW PSL,
   Ryszard Roman KALISZ (ur. 1957), adwokat, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 53451, KW SLD,
   Bożena KAMIŃSKA (ur. 1965), ekonomistka, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 10019, KW PO,
   Mariusz KAMIŃSKI (ur. 1978), historyk, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 17535, KW PiS,
   Mariusz KAMIŃSKI (ur. 1965), prawnik, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 22675, KW PiS,
   Tomasz Artur KAMIŃSKI (ur. 1979), socjolog, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 8410, KW SLD,
   Andrzej KANIA (ur. 1963), przedsiębiorca, okręg 18 Siedlce, głosy w okr. 5212, KW PO,
   Włodzimierz Witold KARPIŃSKI (ur. 1961), chemik, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 16498, KW PO,
   Mieczysław KASPRZAK (ur. 1953), ekonomista, okręg 22 Krosno, głosy w okr. 6854, KW PSL,
   Jarosław Paweł KATULSKI (ur. 1961), lekarz, okręg 4 Bydgoszcz, głosy w okr. 5872, KW PO,
   Jan Piotr KAŹMIERCZAK (ur. 1950), nauczyciel akademicki, okręg 29 Gliwice, głosy w okr. 8155, KW PO,
   Beata Agnieszka KEMPA (ur. 1966), prawniczka, klub "Solidarna Polska", okręg 33 Kielce, głosy w okr. 70127, KW PiS,
   Adam Krzysztof KĘPIŃSKI (ur. 1975), przedsiębiorca, okręg 21 Opole, głosy w okr. 11175, KW RP,
   Małgorzata Maria KIDAWA-BŁOŃSKA (ur. 1957), producentka filmowa, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 45027, KW PO,
   Marcin Piotr KIERWIŃSKI (ur. 1976), mgr inżynier elektronik, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 3580, KW PO,
   Witold Janusz KLEPACZ (ur. 1953), inżynier budownictwa, okręg 32 Sosnowiec, głosy w okr. 6817, KW SLD,
   Izabela Helena KLOC (ur. 1963), ekspert ds. funduszy UE, okręg 30 Rybnik, głosy w okr. 12833, KW PiS,
   Joanna Grażyna KLUZIK-ROSTKOWSKA (ur. 1963), dziennikarka, okręg 30 Rybnik, głosy w okr. 22418, KW PO,
   Eugeniusz KŁOPOTEK (ur. 1953), poseł, okręg 4 Bydgoszcz, głosy w okr. 13287, KW PSL,
   Krystyna Maria KŁOSIN (ur. 1954), ekonomistka, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 16187, KW PO,
   Krzysztof KŁOSOWSKI (ur. 1975), ekonomista, okręg 36 Kalisz, głosy w okr. 13080, KW RP,
   Sławomir KŁOSOWSKI (ur. 1964), nauczyciel, okręg 21 Opole, głosy w okr. 14165, KW PiS,
   Henryk Ryszard KMIECIK (ur. 1953), mechanik, okręg 1 Legnica, głosy w okr. 13015, KW RP,
   Magdalena Maria KOCHAN (ur. 1950), mgr sztuki, okręg 41 Szczecin, głosy w okr. 14198, KW PO,
   Brygida KOLENDA-ŁABUŚ (ur. 1950), prawniczka, okręg 21 Opole, głosy w okr. 10411, KW PO,
   Agnieszka Maria KOŁACZ-LESZCZYŃSKA (ur. 1972), urzędniczka samorządowa, okręg 2 Wałbrzych, głosy w okr. 6762, KW PO,
   Lech Antoni KOŁAKOWSKI (ur. 1963), przedsiębiorca, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 13502, KW PiS,
   Robert Jerzy KOŁAKOWSKI (ur. 1963), historyk, okręg 16 Płock, głosy w okr. 9314, KW PiS,
   Ewa Edyta KOŁODZIEJ (ur. 1978), politolog, okręg 31 Katowice, głosy w okr. 14149, KW PO,
   Zbigniew Marek KONWIŃSKI (ur. 1974), menadżer, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 18548, KW PO,
   Ewa Bożena KOPACZ (ur. 1956), lekarka, marszałek Sejmu, okręg 17 Radom, głosy w okr. 41554, KW PO,
   Domicela Katarzyna KOPACZEWSKA (ur. 1958), pedagog, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 16992, KW PO,
   Sławomir Piotr KOPYCIŃSKI (ur. 1975), ekonomista, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 7003, KW SLD, przeszedł do Klubu Ruchu Palikota,
   Leszek Sylwester KORZENIOWSKI (ur. 1955), parlamentarzysta, okręg 21 Opole, głosy w okr. 30454, KW PO,
   Roman Jacek KOSECKI (ur. 1966), trener piłkarski, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 4603, KW PO,
   Roman KOTLIŃSKI (ur. 1967), dziennikarz, okręg 9 Łódź, głosy w okr. 17720, KW RP,
   Henryk KOWALCZYK (ur. 1956), urzędnik, okręg 18 Siedlce, głosy w okr. 13713, KW PiS,
   Sławomir Stanisław KOWALSKI (ur. 1961), nauczyciel, okręg 27 Bielsko-Biała, głosy w okr. 13389, KW PO,
   Bartosz Józef KOWNACKI (ur. 1979), adwokat, klub "Solidarna Polska", okręg 4 Bydgoszcz, głosy w okr. 7735, KW PiS,
   Jacek KOZACZYŃSKI (ur. 1968), samorządowiec, okręg 18 Siedlce, głosy w okr. 6804, KW PO,
   Jerzy KOZDROŃ (ur. 1950), prawnik, okręg 25 Gdańsk, głosy w okr. 9913, KW PO,
   Iwona Maria KOZŁOWSKA (ur. 1963), nauczycielka, okręg 4 Bydgoszcz, głosy w okr. 4668, KW PO,
   Agnieszka KOZŁOWSKA-RAJEWICZ (ur. 1969), nauczycielka akademicka, okręg 39 Poznań, głosy w okr. 27807, KW PO,
   Mirosław KOŹLAKIEWICZ (ur. 1957), ekonomista, okręg 16 Płock, głosy w okr. 11000, KW PO,
   Maks KRACZKOWSKI (ur. 1979), prawnik, okręg 38 Piła, głosy w okr. 10389, KW PiS,
   Ligia KRAJEWSKA (ur. 1949), psycholog, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 3590, KW PO,
   Leonard Seweryn KRASULSKI (ur. 1950), poseł, okręg 34 Elbląg, głosy w okr. 12790, KW PiS,
   Robert KROPIWNICKI (ur. 1974), nauczyciel akademicki, okręg 1 Legnica, głosy w okr. 6029, KW PO,
   Elżbieta Małgorzata KRUK (ur. 1959), historyk, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 30048, KW PiS,
   Łukasz Marcin KRUPA (ur. 1981), ekonomista, okręg 4 Bydgoszcz, głosy w okr. 18401, KW RP,
   Marek Grzegorz KRZĄKAŁA (ur. 1967), nauczyciel, okręg 30 Rybnik, głosy w okr. 25938, KW PO,
   Cezary KUCHARSKI (ur. 1972), przedsiębiorca, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 7910, KW PO,
   Marek Tadeusz KUCHCIŃSKI (ur. 1955), parlamentarzysta, wicemarszałek Sejmu, okręg 22 Krosno, głosy w okr. 23128, KW PiS,
   Barbara KUDRYCKA (ur. 1956), prawniczka, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 41047, KW PO,
   Zbigniew Krzysztof KUŹMIUK (ur. 1956), nauczyciel akademicki, okręg 17 Radom, głosy w okr. 29223, KW PiS,
   Jacek KWIATKOWSKI (ur. 1972), technik elektromechanik, okręg 37 Konin, głosy w okr. 13380, KW RP,
   Adam Mariusz KWIATKOWSKI (ur. 1970), urzędnik, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 6284, KW PiS,
   Krzysztof KWIATKOWSKI (ur. 1971), prawnik, okręg 9 Łódź, głosy w okr. 68814, KW PO,
   Stanisław Józef LAMCZYK (ur. 1957), politolog, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 12664, KW PO,
   Józef LASSOTA (ur. 1943), inżynier, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 10241, KW PO,
   Tomasz Edward LATOS (ur. 1964), lekarz, okręg 4 Bydgoszcz, głosy w okr. 20308, KW PiS,
   Tomasz LENZ (ur. 1968), historyk, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 28998, KW PO,
   Izabela Dorota LESZCZYNA (ur. 1962), nauczycielka, okręg 28 Częstochowa, głosy w okr. 18737, KW PO,
   Andrzej LEWANDOWSKI (ur. 1954), mechanik, okręg 40 Koszalin, głosy w okr. 11128, KW RP,
   Krzysztof Bogdan LIPIEC (ur. 1959), nauczyciel, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 6774, KW PiS,
   Adam Józef LIPIŃSKI (ur. 1956), parlamentarzysta, okręg 1 Legnica, głosy w okr. 25523, KW PiS,
   Arkadiusz LITWIŃSKI (ur. 1970), mgr administracji, okręg 41 Szczecin, głosy w okr. 9396, KW PO,
   Marek ŁAPIŃSKI (ur. 1971), nauczyciel, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 6357, KW PO,
   Marek Jerzy ŁATAS (ur. 1960), nauczyciel, okręg 12 Kraków 2, głosy w okr. 12466, KW PiS,
   Zofia ŁAWRYNOWICZ (ur. 1964), nauczycielka, okręg 41 Szczecin, głosy w okr. 5057, KW PO,
   Jan Zbigniew ŁOPATA (ur. 1954), inżynier rolnik, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 8725, KW PSL,
   Maciej Jan ŁOPIŃSKI (ur. 1947), filolog, okręg 25 Gdańsk, głosy w okr. 15794, KW PiS,
   Mieczysław Marcin ŁUCZAK (ur. 1955), poseł, okręg 11 Sieradz, głosy w okr. 9373, KW PSL,
   Krystyna Maria ŁYBACKA (ur. 1946), nauczycielka akademicka, okręg 39 Poznań, głosy w okr. 16616, KW SLD,
   Marzena Anna MACHAŁEK (ur. 1960), parlamentarzystka, okręg 1 Legnica, głosy w okr. 11812, KW PiS,
   Antoni MACIEREWICZ (ur. 1948), historyk, okręg 10 Piotrków Tryb., głosy w okr. 41871, KW PiS,
   Tomasz MAKOWSKI (ur. 1973), ekonomista, okręg 35 Olsztyn, głosy w okr. 7980, KW RP,
   Ewa Danuta MALIK (ur. 1961), parlamentarzystka, okręg 32 Sosnowiec, głosy w okr. 25214, KW PiS,
   Mirosław Wojciech MALISZEWSKI (ur. 1968), rolnik ogrodnik, okręg 17 Radom, głosy w okr. 9815, KW PSL,
   Beata Maria MAŁECKA-LIBERA (ur. 1954), parlamentarzystka, okręg 32 Sosnowiec, głosy w okr. 23822, KW PO,
   Maciej MAŁECKI (ur. 1974), historyk, okręg 16 Płock, głosy w okr. 9757, KW PiS,
   Małgorzata MARCINKIEWICZ (ur. 1962), chemik, okręg 22 Krosno, głosy w okr. 10058, KW RP,
   Jagna Kinga MARCZUŁAJTIS-WALCZAK (ur. 1978), nauczycielka, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 7289, KW PO,
   Gabriela MASŁOWSKA (ur. 1950), nauczycielka akademicka, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 17777, KW PiS,
   Marcin MASTALEREK (ur. 1984), samorządowiec, okręg 11 Sieradz, głosy w okr. 8509, KW PiS,
   Jerzy Marian MATERNA (ur. 1956), inżynier budownictwa, okręg 8 Zielona Góra, głosy w okr. 12868, KW PiS,
   Grzegorz MATUSIAK (ur. 1961), inżynier energetyk, okręg 30 Rybnik, głosy w okr. 6889, KW PiS,
   Katarzyna Irena MATUSIK-LIPIEC (ur. 1975), posłanka, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 22178, KW PO,
   Zbigniew MATUSZCZAK (ur. 1962), prawnik, okręg 7 Chełm, głosy w okr. 8017, KW SLD,
   Marek MATUSZEWSKI (ur. 1959), przedsiębiorca, okręg 11 Sieradz, głosy w okr. 16207, KW PiS,
   Beata MAZUREK (ur. 1967), socjolog, okręg 7 Chełm, głosy w okr. 22249, KW PiS,
   Antoni MĘŻYDŁO (ur. 1954), poseł, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 17077, KW PO,
   Krzysztof Stefan MICHAŁKIEWICZ (ur. 1953), socjolog, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 11816, KW PiS,
   Leszek Cezary MILLER (ur. 1946), politolog, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 18038, KW SLD,
   Rajmund Tadeusz MILLER (ur. 1954), lekarz, okręg 21 Opole, głosy w okr. 8901, KW PO,
   Konstanty Bronisław MIODOWICZ (ur. 1951), etnograf, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 14202, KW PO,
   Kazimierz Marian MOSKAL (ur. 1962), nauczyciel, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 14234, KW PiS,
   Maciej Zbigniew MROCZEK (ur. 1964), ekonomista, okręg 8 Zielona Góra, głosy w okr. 15335, KW RP,
   Czesław MROCZEK (ur. 1973), prawnik, okręg 18 Siedlce, głosy w okr. 22985, KW PO,
   Izabela Katarzyna MRZYGŁOCKA (ur. 1959), ekonomistka, okręg 2 Wałbrzych, głosy w okr. 31697, KW PO,
   Joanna MUCHA (ur. 1976), nauczycielka akademicka, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 45568, KW PO,
   Arkadiusz MULARCZYK (ur. 1971), parlamentarzysta, klub "Solidarna Polska", okręg 14 Nowy Sącz, głosy w okr. 45801, KW PiS,
   Killion Munzele MUNYAMA (ur. 1961), nauczyciel akademicki, okręg 38 Piła, głosy w okr. 7925, KW PO,
   Piotr Aleksander NAIMSKI (ur. 1951), biochemik, okręg 14 Nowy Sącz, głosy w okr. 5388, KW PiS,
   Jacek NAJDER (ur. 1978), przedsiębiorca, okręg 38 Piła, głosy w okr. 11701, KW RP,
   Grzegorz Bernard NAPIERALSKI (ur. 1974), politolog, okręg 41 Szczecin, głosy w okr. 23940, KW SLD,
   Anna Ewa NEMŚ (ur. 1964), urzędniczka samorządowa, okręg 32 Sosnowiec, głosy w okr. 9086, KW PO,
   Sławomir Arkadiusz NEUMANN (ur. 1968), ekonomista, okręg 25 Gdańsk, głosy w okr. 14346, KW PO,
   Dorota NIEDZIELA (ur. 1964), lekarka weterynarii, okręg 12 Kraków 2, głosy w okr. 6166, KW PO,
   Małgorzata Barbara NIEMCZYK (ur. 1969), ekonomistka, okręg 9 Łódź, głosy w okr. 10959, KW PO,
   Stefan Konstanty NIESIOŁOWSKI (ur. 1944), biolog, okręg 8 Zielona Góra, głosy w okr. 36993, KW PO,
   Maria Teresa NOWAK (ur. 1950), matematyczka, okręg 31 Katowice, głosy w okr. 10820, KW PiS,
   Tomasz Piotr NOWAK (ur. 1974), poseł, okręg 37 Konin, głosy w okr. 24346, KW PO,
   Sławomir Ryszard NOWAK (ur. 1956), politolog, okręg 25 Gdańsk, głosy w okr. 65629, KW PO,
   Wanda Hanna NOWICKA (ur. 1956), filolog, wicemarszałek Sejmu, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 7065, KW RP,
   Mirosława NYKIEL (ur. 1953), przedsiębiorca, okręg 27 Bielsko-Biała, głosy w okr. 43329, KW PO,
   Marzena OKŁA-DREWNOWICZ (ur. 1972), posłanka, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 34745, KW PO,
   Janina Władysława OKRĄGŁY (ur. 1955), lekarka, okręg 21 Opole, głosy w okr. 11418, KW PO,
   Alicja Danuta OLECHOWSKA (ur. 1956), inspektor nadzoru budowlanego, okręg 20 Warszawa 2, głosy w okr. 10884, KW PO,
   Cezary Roman OLEJNICZAK (ur. 1972), rolnik, okręg 11 Sieradz, głosy w okr. 7082, KW SLD,
   Paweł Bartosz OLSZEWSKI (ur. 1979), ekonomista, okręg 4 Bydgoszcz, głosy w okr. 9257, KW PO,
   Marek OPIOŁA (ur. 1976), poseł, okręg 16 Płock, głosy w okr. 9545, KW PiS,
   Andrzej ORZECHOWSKI (ur. 1962), ekonomista, okręg 35 Olsztyn, głosy w okr. 12046, KW PO,
   Maciej Bolesław ORZECHOWSKI (ur. 1971), lekarz, okręg 36 Kalisz, głosy w okr. 14123, KW PO,
   Artur Zygmunt OSTROWSKI (ur. 1968), nauczyciel, okręg 10 Piotrków Tryb., głosy w okr. 7884, KW SLD,
   Jacek Piotr OSUCH (ur. 1958), parlamentarzysta, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 10997, KW PiS,
   Konstanty Tomasz OŚWIĘCIMSKI (ur. 1964), mgr administracji, okręg 41 Szczecin, głosy w okr. 7459, KW PO,
   Krystyna Ewa OZGA (ur. 1944), inżynier rolnik, okręg 10 Piotrków Tryb., głosy w okr. 9207, KW PSL,
   Stanisław OŻÓG (ur. 1953), inżynier geodeta, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 37160, KW PiS,
   Zbigniew PACELT (ur. 1951), nauczyciel, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 8842, KW PO,
   Michał Tomasz PACHOLSKI (ur. 1985), geodeta, okręg 11 Sieradz, głosy w okr. 12918, KW RP,
   Witold PAHL (ur. 1961), radca prawny, okręg 8 Zielona Góra, głosy w okr. 7235, KW PO,
   Janusz Marian PALIKOT (ur. 1964), filozof, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 94811, KW RP,
   Anna PALUCH (ur. 1960), urzędniczka samorządowa, okręg 14 Nowy Sącz, głosy w okr. 9764, KW PiS,
   Paweł PAPKE (ur. 1977), instruktor piłki siatkowej, okręg 35 Olsztyn, głosy w okr. 10132, KW PO,
   Waldemar PAWLAK (ur. 1942), rolnik, okręg 16 Płock, głosy w okr. 24491, KW PSL,
   Mirosław Antoni PAWLAK (ur. 1959), nauczyciel, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 6317, KW PSL,
   Krystyna PAWŁOWICZ (ur. 1952), prawniczka, okręg 18 Siedlce, głosy w okr. 20681, KW PiS,
   Wojciech Adam PENKALSKI (ur. 1974), przedsiębiorca, okręg 34 Elbląg, głosy w okr. 9255, KW RP,
   Małgorzata Anna PĘPEK (ur. 1961), ekonomistka, okręg 27 Bielsko-Biała, głosy w okr. 12723, KW PO,
   Andrzej PIĄTAK (ur. 1969), inżynier elektronik, okręg 41 Szczecin, głosy w okr. 15579, KW RP,
   Bolesław Grzegorz PIECHA (ur. 1954), lekarz, okręg 30 Rybnik, głosy w okr. 34520, KW PiS,
   Janusz PIECHOCIŃSKI (ur. 1960), ekonomista, okręg 20 Warszawa 2, głosy w okr. 11638, KW PSL,
   Sławomir Jan PIECHOTA (ur. 1960), radca prawny, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 11750, KW PO,
   Elżbieta Apolonia PIERZCHAŁA (ur. 1954), inżynier transportu kolejowego, okręg 31 Katowice, głosy w okr. 14557, KW PO,
   Danuta Róża PIETRASZEWSKA (ur. 1947), posłanka, okręg 31 Katowice, głosy w okr. 25496, KW PO,
   Lucjan Marek PIETRZCZYK (ur. 1960), urzędnik państwowy, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 6057, KW PO,
   Stanisław Jan PIĘTA (ur. 1964), poseł, okręg 27 Bielsko-Biała, głosy w okr. 12708, KW PiS,
   Jarosław PIĘTA (ur. 1971), parlamentarzysta, okręg 32 Sosnowiec, głosy w okr. 9309, KW PO,
   Dariusz PIONTKOWSKI (ur. 1964), nauczyciel, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 14439, KW PiS,
   Stanisław PIOTROWICZ (ur. 1952), prawnik, okręg 22 Krosno, głosy w okr. 12325, KW PiS,
   Teresa PIOTROWSKA (ur. 1955), posłanka, okręg 4 Bydgoszcz, głosy w okr. 10009, KW PO,
   Julia Teresa PITERA (ur. 1953), polonistka, okręg 16 Płock, głosy w okr. 29095, KW PO,
   Kazimierz Florian PLOCKE (ur. 1958), inżynier rolnik, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 18452, KW PO,
   Marek Mirosław PLURA (ur. 1970), pedagog, okręg 31 Katowice, głosy w okr. 22795, KW PO,
   Mirosław Stanisław PLUTA (ur. 1960), socjolog, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 12812, KW PO,
   Jerzy Jan POLACZEK (ur. 1961), prawnik, okręg 29 Gliwice, głosy w okr. 22310, KW PiS,
   Marek Władysław POLAK (ur. 1963), technik mechanik, okręg 12 Kraków 2, głosy w okr. 6341, KW PiS,
   Piotr Stanisław POLAK (ur. 1961), rolnik, okręg 11 Sieradz, głosy w okr. 9022, KW PiS,
   Agnieszka Dominika POMASKA (ur. 1980), politolog, okręg 25 Gdańsk, głosy w okr. 16117, KW PO,
   Krzysztof Andrzej POPIOŁEK (ur. 1956), inżynier elektryk, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 12755, KW PiS,
   Zofia POPIOŁEK (ur. 1952), administratywista, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 18752, KW RP,
   Krystyna POŚLEDNIA (ur. 1957), samorządowiec, okręg 37 Konin, głosy w okr. 8714, KW PO,
   Marek POZNAŃSKI (ur. 1984), archeolog, okręg 7 Chełm, głosy w okr. 16640, KW RP,
   Stanisława Alicja PRZĄDKA (ur. 1943), prawniczka, okręg 18 Siedlce, głosy w okr. 8717, KW SLD,
   Piotr Mieczysław PYZIK (ur. 1959), politolog, okręg 29 Gliwice, głosy w okr. 12039, KW PiS,
   Józef RACKI (ur. 1943), inżynier geodeta, okręg 36 Kalisz, głosy w okr. 6179, KW PSL,
   Damian RACZKOWSKI (ur. 1975), prawnik, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 10271, KW PO,
   Elżbieta RADZISZEWSKA (ur. 1958), lekarka, okręg 10 Piotrków Tryb., głosy w okr. 19269, KW PO,
   Elżbieta RAFALSKA (ur. 1955), nauczycielka akademicka, okręg 8 Zielona Góra, głosy w okr. 14812, KW PiS,
   Grzegorz Artur RANIEWICZ (ur. 1970), przedsiębiorca, okręg 7 Chełm, głosy w okr. 7907, KW PO,
   Ireneusz Jacek RAŚ (ur. 1972), historyk, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 31455, KW PO,
   Jerzy RĘBEK (ur. 1960), administrator, klub "Solidarna Polska", okręg 7 Chełm, głosy w okr. 7503, KW PiS,
   Adam Maksym ROGACKI (ur. 1976), prawnik, okręg 36 Kalisz, głosy w okr. 14903, KW PiS,
   Józef ROJEK (ur. 1950), inżynier mechanik, klub "Solidarna Polska", okręg 15 Tarnów, głosy w okr. 15978, KW PiS,
   Andrzej Stanisław ROMANEK (ur. 1967), radca prawny, klub "Solidarna Polska", okręg 14 Nowy Sącz, głosy w okr. 9743, KW PiS,
   Dariusz Kajetan ROSATI (ur. 1946), ekonomista, okręg 20 Warszawa 2, głosy w okr. 59562, KW PO,
   Andrzej Tadeusz ROZENEK (ur. 1969), dziennikarz, okręg 31 Katowice, głosy w okr. 15793, KW RP,
   Halina Leokadia ROZPONDEK (ur. 1950), bibliotekoznawca, okręg 28 Częstochowa, głosy w okr. 23722, KW PO,
   Jarosław RUSIECKI (ur. 1961), socjolog, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 7323, KW PiS,
   Dorota RUTKOWSKA (ur. 1962), socjolog, okręg 10 Piotrków Tryb., głosy w okr. 10268, KW PO,
   Jakub Adam RUTNICKI (ur. 1978), politolog, okręg 38 Piła, głosy w okr. 19784, KW PO,
   Adam RYBAKOWICZ (ur. 1984), przedsiębiorca, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 11792, KW RP,
   Sławomir Piotr RYBICKI (ur. 1960), prawnik, okręg 34 Elbląg, głosy w okr. 13644, KW PO,
   Armand Kamil RYFIŃSKI (ur. 1974), ekonomista, okręg 17 Radom, głosy w okr. 7812, KW RP,
   Zbigniew Franciszek RYNASIEWICZ (ur. 1963), historyk, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 27510, KW PO,
   Marek Zdzisław RZĄSA (ur. 1957), nauczyciel, okręg 22 Krosno, głosy w okr. 9204, KW PO,
   Bogdan Józef RZOŃCA (ur. 1961), nauczyciel, okręg 22 Krosno, głosy w okr. 15623, KW PiS,
   Małgorzata Barbara SADURSKA (ur. 1975), prawniczka, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 15946, KW PiS,
   Paweł Ireneusz SAJAK (ur. 1977), elektronik, okręg 16 Płock, głosy w okr. 7747, KW RP,
   Wojciech Paweł SAŁUGA (ur. 1969), parlamentarzysta, okręg 32 Sosnowiec, głosy w okr. 26368, KW PO,
   Jacek Robert SASIN (ur. 1969), historyk, okręg 20 Warszawa 2, głosy w okr. 29134, KW PiS,
   Marek Wacław SAWICKI (ur. 1958), inżynier rolnictwa, okręg 18 Siedlce, głosy w okr. 23901, KW PSL,
   Grzegorz Juliusz SCHETYNA (ur. 1963), parlamentarzysta, okręg 1 Legnica, głosy w okr. 67670, KW PO,
   Grzegorz Zenon SCHREIBER (ur. 1961), filolog, okręg 11 Sieradz, głosy w okr. 17808, KW PiS,
   Małgorzata Helena SEKUŁA-SZMAJDZIŃSKA (ur. 1956), adwokat, okręg 1 Legnica, głosy w okr. 15883, KW SLD,
   Dariusz Michał SELIGA (ur. 1969), administratywista, okręg 10 Piotrków Tryb., głosy w okr. 8129, KW PiS,
   Jarosław Daniel SELLIN (ur. 1963), urzędnik państwowy, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 9932, KW PiS,
   Edward SIARKA (ur. 1963), parlamentarzysta, klub "Solidarna Polska", okręg 14 Nowy Sącz, głosy w okr. 13264, KW PiS,
   Krystyna Mieczysława SIBIŃSKA (ur. 1962), inżynier budownictwa, okręg 8 Zielona Góra, głosy w okr. 8756, KW PO,
   Henryk Piotr SIEDLACZEK (ur. 1956), nauczyciel, okręg 30 Rybnik, głosy w okr. 20019, KW PO,
   Radosław Tomasz SIKORSKI (ur. 1963), politolog, okręg 4 Bydgoszcz, głosy w okr. 91720, KW PO,
   Krystyna SKOWROŃSKA (ur. 1954), bankowiec, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 25174, KW PO,
   Bożena Maria SŁAWIAK (ur. 1948), pedagog, okręg 8 Zielona Góra, głosy w okr. 6673, KW PO,
   Waldemar Jan SŁUGOCKI (ur. 1971), urzędnik państwowy, okręg 8 Zielona Góra, głosy w okr. 6465, KW PO,
   Henryk Józef SMOLARZ (ur. 1969), inżynier, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 6191, KW PSL; mandat obsadzony dzięki rezygnacji z jego przyjęcia przez posła-elekta Krzysztofa Andrzeja Hetmana, który uzyskał 10804 głosy w okręgu,
   Tomasz SMOLARZ (ur. 1966), parlamentarzysta, okręg 2 Wałbrzych, głosy w okr. 9893, KW PO,
   Anna Elżbieta SOBECKA (ur. 1951), nauczycielka, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 6990, KW PiS,
   Zbigniew SOSNOWSKI (ur. 1963), mgr historii, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 7354, KW PSL,
   Lech Stanisław SPRAWKA (ur. 1955), nauczyciel, okręg 6 Lublin, głosy w okr. 23848, KW PiS,
   Lidia Ewa STAROŃ (ur. 1960), inżynier budownictwa, okręg 35 Olsztyn, głosy w okr. 16091, KW PO,
   Franciszek Jerzy STEFANIUK (ur. 1944), ekonomista, okręg 7 Chełm, głosy w okr. 10527, KW PSL,
   Marek Janusz STOLARSKI (ur. 1963), politolog, okręg 29 Gliwice, głosy w okr. 12739, KW RP,
   Stefan Zdzisław STRZAŁKOWSKI (ur. 1957), nauczyciel, okręg 40 Koszalin, głosy w okr. 4840, KW PiS,
   Wiesław Jacek SUCHOWIEJKO (ur. 1957), nauczyciel, okręg 40 Koszalin, głosy w okr. 8724, KW PO,
   Marek Witold SUSKI (ur. 1958), poseł, okręg 17 Radom, głosy w okr. 17251, KW PiS,
   Paweł SUSKI (ur. 1964), przedsiębiorca, okręg 40 Koszalin, głosy w okr. 7741, KW PO,
   Miron SYCZ (ur. 1960), poseł, okręg 34 Elbląg, głosy w okr. 8884, KW PO,
   Paweł Włodzimierz SZAŁAMACHA (ur. 1969), radca prawny, okręg 38 Piła, głosy w okr. 12009, KW PiS,
   Wojciech Piotr SZARAMA (ur. 1955), prawnik, okręg 31 Katowice, głosy w okr. 27541, KW PiS,
   Michał Roch SZCZERBA (ur. 1977), poseł, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 4137, KW PO,
   Krzysztof Maria SZCZERSKI (ur. 1973), nauczycielka akademicka, okręg 12 Kraków 2, głosy w okr. 4751, KW PiS,
   Jolanta Irena SZCZYPIŃSKA (ur. 1957), pielęgniarka, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 19819, KW PiS,
   Adam Stanisław SZEJNFELD (ur. 1958), prawnik, okręg 38 Piła, głosy w okr. 45764, KW PO,
   Piotr SZELIGA (ur. 1977), nauczyciel, klub "Solidarna Polska", okręg 7 Chełm, głosy w okr. 8222, KW PiS,
   Andrzej SZLACHTA (ur. 1947), nauczyciel akademicki, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 13717, KW PiS,
   Jerzy SZMIT (ur. 1960), geodeta, okręg 35 Olsztyn, głosy w okr. 17234, KW PiS,
   Grzegorz Czesław SZTOLCMAN (ur. 1962), lekarz, okręg 28 Częstochowa, głosy w okr. 8926, KW PO,
   Andrzej Stefan s. Stefana SZTORC (ur. 1953), rolnik, przedsiębiorca, okręg 15 Tarnów, głosy w okr. 7087, KW PSL,
   Jakub Maciej SZULC (ur. 1973), ekonomista, okręg 2 Wałbrzych, głosy w okr. 17230, KW PO,
   Krystyna Maria SZUMILAS (ur. 1956), nauczycielka, okręg 29 Gliwice, głosy w okr. 42200, KW PO,
   Stanisław SZWED (ur. 1955), poseł, okręg 27 Bielsko-Biała, głosy w okr. 32416, KW PiS,
   Beata Maria SZYDŁO (ur. 1963), etnograf, okręg 12 Kraków 2, głosy w okr. 43612, KW PiS,
   Bożena Stanisława SZYDŁOWSKA (ur. 1951), posłanka, okręg 39 Poznań, głosy w okr. 14352, KW PO,
   Tomasz Józef SZYMAŃSKI (ur. 1978), urzędnik samorządowy, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 7510, KW PO,
   Halina Jadwiga SZYMIEC-RACZYŃSKA (ur. 1949), lekarka, okręg 2 Wałbrzych, głosy w okr. 12654, KW RP,
   Jan Feliks SZYSZKO (ur. 1944), nauczyciel akademicki, okręg 20 Warszawa 2, głosy w okr. 13636, KW PiS,
   Iwona Elżbieta ŚLEDZIŃSKA-KATARASIŃSKA (ur. 1941), dziennikarka, okręg 9 Łódź, głosy w okr. 16279, KW PO,
   Janusz Józef ŚNIADEK (ur. 1955), inżynier mechanik, okręg 26 Gdynia, głosy w okr. 26440, KW PiS,
   Jacek ŚWIAT (ur. 1955), specjalista marketingu, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 14904, KW PiS,
   Marcin ŚWIĘCICKI (ur. 1947), ekonomista, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 6246, KW PO,
   Krzysztof Józef TCHÓRZEWSKI (ur. 1950), elektryk, okręg 18 Siedlce, głosy w okr. 22787, KW PiS,
   Robert TELUS (ur. 1969), inżynier środowiska, okręg 10 Piotrków Tryb., głosy w okr. 11305, KW PiS,
   Ryszard Iwon TERLECKI (ur. 1949), historyk, okręg 13 Kraków 1, głosy w okr. 14726, KW PiS,
   Grzegorz Józef TOBISZOWSKI (ur. 1965), ekonomista, okręg 31 Katowice, głosy w okr. 13268, KW PiS,
   Genowefa TOKARSKA (ur. 1949), urzędniczka państwowa, okręg 7 Chełm, głosy w okr. 8906, KW PSL,
   Piotr TOMAŃSKI (ur. 1969), ekonomista, okręg 22 Krosno, głosy w okr. 9621, KW PO,
   Tadeusz TOMASZEWSKI (ur. 1948), ekonomista, okręg 37 Konin, głosy w okr. 11267, KW SLD,
   Jan TOMASZEWSKI (ur. 1959), komentator sportowy, okręg 9 Łódź, głosy w okr. 8114, KW PiS,
   Jacek Jerzy TOMCZAK (ur. 1973), notariusz, okręg 39 Poznań, głosy w okr. 14547, KW PO,
   Cezary Józef TOMCZYK (ur. 1984), politolog, okręg 11 Sieradz, głosy w okr. 12748, KW PO,
   Tomasz Kazimierz TOMCZYKIEWICZ (ur. 1961), poseł, okręg 31 Katowice, głosy w okr. 57323, KW PO,
   Aleksandra Barbara TRYBUŚ (ur. 1967), nauczycielka, okręg 27 Bielsko-Biała, głosy w okr. 10061, KW PO,
   Donald Franciszek TUSK (ur. 1957), historyk, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 374920, KW PO,
   Robert TYSZKIEWICZ (ur. 1963), wydawca, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 10465, KW PO,
   Kazimierz Michał UJAZDOWSKI (ur. 1964), nauczyciel akademicki, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 26221, KW PiS,
   Piotr Artur VAN DER COGHEN (ur. 1953), ratownik górski, okręg 32 Sosnowiec, głosy w okr. 12171, KW PO,
   Jan Antony VINCENT-ROSTOWSKI (ur. 1951), ekonomista, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 10743, KW PO,
   Piotr WALKOWSKI (ur. 1963), inżynier zootechnik, okręg 36 Kalisz, głosy w okr. 6331, KW PSL,
   Robert Marian WARDZAŁA (ur. 1975), przedsiębiorca, okręg 15 Tarnów, głosy w okr. 10437, KW PO,
   Jan Marek WARZECHA (ur. 1959), ekonomista, okręg 23 Rzeszów, głosy w okr. 12588, KW PiS,
   Witold Jan WASZCZYKOWSKI (ur. 1957), nauczyciel akademicki, okręg 9 Łódź, głosy w okr. 36854, KW PiS,
   Jerzy Jan WENDERLICH (ur. 1954), dziennikarz, wicemarszałek Sejmu, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 19078, KW SLD,
   Monika WIELICHOWSKA (ur. 1973), ekonomistka, okręg 2 Wałbrzych, głosy w okr. 10589, KW PO,
   Przemysław Janusz WIPLER (ur. 1978), prawnik, okręg 19 Warszawa 1, głosy w okr. 4615, KW PiS,
   Jadwiga Maria WIŚNIEWSKA (ur. 1963), pedagog, okręg 28 Częstochowa, głosy w okr. 34491, KW PiS,
   Mariusz Sebastian WITCZAK (ur. 1971), politolog, okręg 36 Kalisz, głosy w okr. 31263, KW PO,
   Elżbieta Barbara WITEK (ur. 1957), parlamentarzystka, okręg 1 Legnica, głosy w okr. 9381, KW PiS,
   Marcin WITKO (ur. 1971), nauczyciel, okręg 10 Piotrków Tryb., głosy w okr. 6535, KW PiS,
   Radosław WITKOWSKI (ur. 1974), przedsiębiorca, okręg 17 Radom, głosy w okr. 7285, KW PO,
   Zbigniew WŁODKOWSKI (ur. 1961), nauczyciel, okręg 35 Olsztyn, głosy w okr. 8131, KW PSL,
   Norbert Ryszard WOJNAROWSKI (ur. 1976), ekonomista, okręg 1 Legnica, głosy w okr. 5981, KW PO,
   Michał Jan WOJTKIEWICZ (ur. 1946), inżynier geodeta, okręg 15 Tarnów, głosy w okr. 9403, KW PiS,
   Marek WOJTKOWSKI (ur. 1968), nauczyciel akademicki, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 7352, KW PO,
   Ewa Wanda WOLAK (ur. 1960), nauczycielka, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 11554, KW PO,
   Bogusław Tadeusz WONTOR (ur. 1967), menadżer, okręg 8 Zielona Góra, głosy w okr. 8065, KW SLD,
   Grzegorz Adam WOŹNIAK (ur. 1968), geograf, okręg 18 Siedlce, głosy w okr. 8550, KW PiS,
   Tadeusz Jacek WOŹNIAK (ur. 1960), historyk, klub "Solidarna Polska", okręg 11 Sieradz, głosy w okr. 8996, KW PiS,
   Marek Krzysztof WÓJCIK (ur. 1980), poseł, okręg 31 Katowice, głosy w okr. 10753, KW PO,
   Marzena Dorota WRÓBEL (ur. 1963), nauczycielka, klub "Solidarna Polska", okręg 17 Radom, głosy w okr. 11738, KW PiS,
   Maciej WYDRZYŃSKI (ur. 1974), przedsiębiorca, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 15311, KW RP,
   Stanisław Czesław WZIĄTEK (ur. 1959), nauczyciel, okręg 40 Koszalin, głosy w okr. 8838, KW SLD,
   Zbyszek ZABOROWSKI (ur. 1958), politolog, okręg 31 Katowice, głosy w okr. 9482, KW SLD,
   Jadwiga Teresa ZAKRZEWSKA (ur. 1950), posłanka, okręg 20 Warszawa 2, głosy w okr. 11383, KW PO,
   Anna Elżbieta ZALEWSKA (ur. 1965), parlamentarzystka, okręg 2 Wałbrzych, głosy w okr. 14999, KW PiS,
   Renata ZAREMBA (ur. 1967), politolog, okręg 41 Szczecin, głosy w okr. 6355, KW PO,
   Ryszard Józef ZAWADZKI (ur. 1951), nauczyciel, okręg 30 Rybnik, głosy w okr. 10108, KW PO,
   Sławomir ZAWIŚLAK (ur. 1963), historyk, okręg 7 Chełm, głosy w okr. 24478, KW PiS,
   Łukasz ZBONIKOWSKI (ur. 1978), prawnik, okręg 5 Toruń, głosy w okr. 17327, KW PiS,
   Ryszard ZBRZYZNY (ur. 1955), inżynier górnik, okręg 1 Legnica, głosy w okr. 11990, KW SLD,
   Bogdan Andrzej ZDROJEWSKI (ur. 1957), kulturoznawca, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 149962, KW PO,
   Piotr ZGORZELSKI (ur. 1963), urzędnik samorządowy, okręg 16 Płock, głosy w okr. 4323, KW PSL,
   Jarosław ZIELIŃSKI (ur. 1960), nauczyciel, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 21015, KW PiS,
   Maciej Jerzy ZIELIŃSKI (ur. 1971), koszykarz, okręg 3 Wrocław, głosy w okr. 6099, KW PO,
   Wojciech Stanisław ZIEMNIAK (ur. 1956), nauczyciel, okręg 36 Kalisz, głosy w okr. 12713, KW PO,
   Jerzy Marek ZIĘTEK (ur. 1956), lekarz, okręg 31 Katowice, głosy w okr. 8960, KW PO,
   Kazimierz Bronisław ZIOBRO (ur. 1989), teolog, okręg 22 Krosno, głosy w okr. 8234, KW PiS,
   Jan Paweł ZIOBRO (ur. 1949), logistyk, klub "Solidarna Polska", okręg 15 Tarnów, głosy w okr. 9347, KW PiS,
   Kosma Tadeusz ZŁOTOWSKI (ur. 1964), ekonomista, okręg 4 Bydgoszcz, głosy w okr. 21607, KW PiS,
   Maria ZUBA (ur. 1951), inżynier elektryk, okręg 33 Kielce, głosy w okr. 6222, KW PiS,
   Wojciech Michał ZUBOWSKI (ur. 1979), manadżer, okręg 1 Legnica, głosy w okr. 6800, KW PiS,
   Józef ZYCH (ur. 1938), prawnik, okręg 8 Zielona Góra, głosy w okr. 6919, KW PSL,
   Jarosław ŻACZEK (ur. 1967), inżynier rolnik, klub "Solidarna Polska", okręg 6 Lublin, głosy w okr. 11278, KW PiS,
   Jacek ŻALEK (ur. 1973), prawnik, okręg 24 Białystok, głosy w okr. 8103, KW PO,
   Stanisław ŻELICHOWSKI (ur. 1944), leśnik, okręg 34 Elbląg, głosy w okr. 6458, KW PSL,
   Stanisław ŻMIJAN (ur. 1956), inżynier budownictwa, okręg 7 Chełm, głosy w okr. 14202, KW PO,
   Ewa Ilona ŻMUDA-TRZEBIATOWSKA (ur. 1956), nauczycielka, okręg 41 Szczecin, głosy w okr. 4906, KW PO,
   Jerzy ŻYŻYŃSKI (ur. 1949), nauczyciel akademicki, okręg 21 Opole, głosy w okr. 9872, KW PiS.

2011.11.25

P R Z Y P O M N I E N I E

W Y S Z U K I W A R K A