Serwis używa plików cookie. Więcej informacji     This website uses cookies. More information


 
Województwo Małopolskie
Ośr. adm.: KRAKÓW    
Czwartek 24.05.2018
Warto zrozumieć
 
 WYBORY SAMORZĄDOWE 
Kadecja 2010-2014

Radni
Elżbieta Jadwiga ACHINGER (ur. 1957)
wybrana 21.11.2010, głosów 7308, poparcie 4.65% okr. 2
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Franciszek BACHLEDA-KSIĘDZULARZ (ur. 1947)
wybrany 21.11.2010, głosów 5933, poparcie 3.00% okr. 4
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Kazimierz BARCZYK (ur. 1950)
wybrany 21.11.2010, głosów 15040, poparcie 6.22% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Zygmunt Władysław BERDYCHOWSKI (ur. 1960)
wybrany 21.11.2010, głosów 13642, poparcie 7.31% okr. 6
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Grzegorz Janusz BIEDROŃ (ur. 1962)
wybrany 21.11.2010, głosów 10280, poparcie 5.51% okr. 6
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Andrzej Franciszek BULZAK (ur. 1954)
wybrany 21.11.2010, głosów 8009, poparcie 4.29% okr. 6
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Roman CIEPIELA (ur. 1955)
wybrany 21.11.2010, głosów 27329, poparcie 14.04% okr. 5
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Kazimierz Józef CZEKAJ (ur. 1956)
wybrany 21.11.2010, głosów 15303, poparcie 9.74% okr. 2
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Adam Stanisław DOMAGAŁA (ur. 1956)
wybrany 21.11.2010, głosów 4314, poparcie 2.74% okr. 2
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Barbara Stanisława DZIWISZ (ur. 1963)
wybrana 21.11.2010, głosów 14808, poparcie 7.48% okr. 4
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Zdzisław Stanisław FILIP (ur. 1963)
wybrany 21.11.2010, głosów 11520, poparcie 8.13% okr. 1
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Renata Maria GODYŃ-SWĘDZIOŁ (ur. 1950)
wybrana 21.11.2010, głosów 11637, poparcie 4.81% okr. 3
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Grzegorz Jerzy GONDEK (ur. 1977)
wybrany 21.11.2010, głosów 12578, poparcie 5.20% okr. 3
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Wojciech Jan GRZESZEK (ur. 1954)
wybrany 21.11.2010, głosów 11515, poparcie 7.33% okr. 2
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Jan Wincenty HAMERSKI (ur. 1951)
wybrany 21.11.2010, głosów 6936, poparcie 3.51% okr. 4
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Stanisław HANDZLIK ** (ur. 1943)
wybrany 21.11.2010, głosów 7928, poparcie 3.28% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Wojciech KOZAK (ur. 1958)
wybrany 21.11.2010, głosów 12443, poparcie 7.92% okr. 2
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Marcin KUTA (ur. 1961)
wybrany 21.11.2010, głosów 3679, poparcie 1.89% okr. 5
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Marek Wojciech LASOTA ** (ur. 1960)
wybrany 21.11.2010, głosów 6482, poparcie 4.57% okr. 1
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Grzegorz Cezary LIPIEC (ur. 1972)
wybrany 21.11.2010, głosów 11539, poparcie 4.77% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Bolesław ŁĄCZYŃSKI (ur. 1957)
wybrany 21.11.2010, głosów 8838, poparcie 4.54% okr. 5
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Lucyna MALEC (ur. 1960)
wybrana 21.11.2010, głosów 6912, poparcie 3.55% okr. 5
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Bogusław Mikołaj MĄSIOR (ur. 1948)
wybrany 21.11.2010, głosów 11365, poparcie 8.02% okr. 1
KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Marta MORDARSKA ** (ur. 1964)
wybrana 21.11.2010, głosów 5112, poparcie 2.74% okr. 6
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Jerzy Tadeusz OCHMAN (ur. 1953)
wybrany 21.11.2010, głosów 5207, poparcie 2.63% okr. 4
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Małgorzata RADWAN-BALLADA (ur. 1944)
wybrana 21.11.2010, głosów 28372, poparcie 11.73% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Stanisław RUMIAN ** (ur. 1959)
wybrany 21.11.2010, głosów 5374, poparcie 3.42% okr. 2
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Piotr Paweł SAK (ur. 1983)
wybrany 21.11.2010, głosów 19215, poparcie 9.87% okr. 5
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Stanisław Andrzej SORYS (ur. 1961)
wybrany 21.11.2010, głosów 6910, poparcie 3.55% okr. 5
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Jacek SOSKA (ur. 1954)
wybrany 21.11.2010, głosów 11959, poparcie 8.44% okr. 1
KW POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Marek Jan SOWA (ur. 1967)
wybrany 21.11.2010, głosów 19385, poparcie 13.68% okr. 1
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Teresa Barbara STARMACH ** (ur. 1949)
wybrana 21.11.2010, głosów 6158, poparcie 2.55% okr. 3
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP
Rafał STUGLIK (ur. 1966)
wybrany 21.11.2010, głosów 7026, poparcie 3.55% okr. 4
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Józefa SZCZUREK-ŻELAZKO (ur. 1961)
wybrana 21.11.2010, głosów 7491, poparcie 3.85% okr. 5
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Jarosław Piotr SZLACHETKA (ur. 1983)
wybrany 21.11.2010, głosów 25465, poparcie 12.87% okr. 4
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Paweł ŚLIWA (ur. 1971)
wybrany 21.11.2010, głosów 11097, poparcie 5.95% okr. 6
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Krzysztof Mariusz TENEROWICZ (ur. 1980)
wybrany 21.11.2010, głosów 26371, poparcie 10.90% okr. 3
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Marek WIERZBA (ur. 1964)
wybrany 21.11.2010, głosów 11546, poparcie 5.84% okr. 4
KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Leszek ZEGZDA (ur. 1958)
wybrany 21.11.2010, głosów 17013, poparcie 9.12% okr. 6
KW PLATFORMA OBYWATELSKA RP



Sejmik Województwa
Małopolskiego
Województwo samorządowe
3310094 - liczba mieszkańców

W WYBORACH 2010 r.:
39 - liczba mandatów,
669 - liczba kandydatów na radnych,
6 - liczba okręgów,
2605625 - liczba osób uprawnionych do głosowania,
1264671 - liczba osób głosujących,
49% - frekwencja wyborcza,
51 - średni wiek wybranych radnych (w 2011 r.).

* Jeżeli w danym okręgu (okręgach) liczba zarejestrowanych kandydatów była mniejsza lub równa liczbie mandatów - wybór odbywał się bez głosowania. Zasada ta nie dotyczy wyborów wójta, burmistrza i prezydenta miasta.

** Wakujący mandat został obsadzony w czasie trwania kadencji.

W okręgach wielomandatowych suma procentowego poparcia dla kandydatów tam wybranych może przekraczać 100.

Informacje o zmianach w trakcie kadencji na stronie Państwowej Komisji Wyborczej www.pkw.gov.pl oraz miejscowego BIP.

Dane wg informacji PKW i obliczenia własne REGIOsetu.

2001strona główna portalu...2016
© edytor serwis sp. z o.o.
Wszelkie prawa
zastrzeżone